graphileon.cloud

4 Ajtós Hűtő

Pétervári-Molnár Bendegúz elődöntős Negyeddöntős futamában második lett, ezzel elődöntőbe jutott egypárevezésben Pétervári-Molnár Bendegúz a tokiói olimpián. A Sea Forest Evezős Pályán – amely később a gyorsasági kajak-kenu küzdelmeinek is otthont ad majd – eredetileg hétfőn rendezték volna a szám negyeddöntőjét, de a hét elejére várható kedvezőtlen időjárás miatt előrehozták vasárnapra. A magyar evezős a négyből a harmadik futamba került, melyben a 2-es pályán gyakorlatilag végig a második helyen lapátolt a Rio de Janeiróban ezüstérmes horvát Damir Martin mögött. A táv háromnegyedénél a japán Arakava Rjuta ugyan megközelítette Pétervári-Molnárt, akinek azonban maradt ereje a hajrára és egyértelmű előnnyel futott be másodikként. A négy futamból az első három helyezettek folytathatják szereplésüket csütörtökön a legjobb 12 között. "Jó kis menet volt, nagyon élveztem, sokkal jobban, mint az előfutamomat" – mondta az MTI-nek a magyar evezős. "Végig stabil volt a második helyem, és ezúttal is tudtam tartalékolni, nagy plusz ebben a nagy melegben, hogy nem égettem a tartalékokat.

• Az egyetlen magyar tokiói evezős elégedett az olimpiai falu állapotával
  • Elad� l�,Akad�lyok, cavalettik, L� elad�s,lovak,lovas,L�,p�ni lovak,p�nik,hint�k,b�rtart�s,lovas piac,lovast�bor,lovard�j�t,lovasj�t�k,l�teny�szt�s,l�fajt�kr�l,l�betegs�gek,lovassport
  • Gorenje sütő gyerekzár feloldása
  • Hősök tere miskolc
  • Egy műszakos állás dunaújváros nyitvatartás
  • Római part lángos

Pétervári-Molnár Bendegúz a 10. helyen végzett az olimpián | M4 Sport

2021. júl 25. 6:12 A második futamán is túljutott a magyar evezős Tokióban. / Fotó: MTI/Kovács Tamás Pétervári-Molnár Bendegúz futamában a második helyen végzett, így már elődöntős a tokiói olimpia egypárevezős versenyében. Nagyszerű evezéssel jutott a döntő kapujába Pétervári-Molnár Bendegúz, az evezős versenyek egyetlen magyar sportolója, akinek kifejezett vágya volt a versenyek előtt, hogy a fináléba jusson. ( A legfrissebb hírek itt) Ehhez most már csak az elődöntőben kell hasonló teljesítményt nyújtani, azaz a legjobb háromba kerülni. A magyar sportoló végig a horvátok olimpiai ezüstérmese, Damir Martin mögött haladt, akit a felkészülés során több alkalommal is legyőzött. A táv utolsó harmadát jól tolta meg a magyar sportoló végül 6. 92 másodperces hátránnyal a második helyen evezett be a japán Rjuta Arakava mögött. Szerdán folytatja az olimpiát, amikor már a döntőbe jutás a tét. Tokió olimpia 2021 evezés Pétervári-Molnár Bendegúz Egyéni magyar

Pétervári molnár bendeguz

pétervári molnár bendegúz
"Ezzel együtt ha valaki novemberben azt mondja, hogy Tokióban olimpiai tizedik leszek, akkor azt instant elfogadom, mert akkor még otthon ültem koronavírusosan, és az sem volt biztos, hogy az idén egyáltalán versenyezni fogok" – jelentette ki. "Némi csalódottság azért van bennem, mert az elmúlt egy hónap alapján reálisnak tűnt a pontszerzés, sőt, akár az érem is, és sajnos ebből egyik sem jött össze" – mondta Pétervári-Molnár, aki szerint "a jövő nagyon fényes", mivel az utóbbi egy-másfél évben "rájöttek", hogy "mi az, ami segít". "Már csak bele kell szokni az ilyen erősségű mezőnybe, és az ilyen magas szintű versenyzésbe" – tette hozzá, majd kiemelte, a párizsi olimpián is ott akar lenni, de azt megelőzően még lesz világbajnokság is, melyen, mint mondta: "jó lenne egy érmet nyerni". Evezésben a közelmúltat tekintve ez az egyik legjobb eredmény, a 2012-es, londoni olimpián a Hirling Zsolt, Varga Tamás könnyűsúlyú kétpár a 11. helyen végzett, míg Simon Béla Széll Domonkossal 13. lett kormányos nélküli kettesben.